Web Tasarım Uzmanı

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarımının Önemi

Web Sayfası: Sanal Ortamdaki Vitrininiz

Çağ öyle hızlı değişiyor ki... İnternetle birlikte bu hız katlanıyor giderek. Bazı değişimleri takip etmek başlı başına bir sorun. İnternet devrimiyle birlikte web tasarımı da kişilerin, şirketlerin hayatına çoktan girmiş durumda. Bugün hemen bütün şirketlerin sanal alemde “dükkanları” var. Tam da bu noktada “nasıl bir web tasarımı...” diye bir soru geliyor aklımıza. Bu yazımızda işin inceliklerini inceleyeceğiz.

Bir işletmenin kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı deniyor. Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalar web sayfalarını, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan bütün de internet sitesini oluşturur.

WEB TASARIMI AMA NASIL?

Sanal ortamda görsel özgünlük ve göze hitap etmek, siteler arasında en önemli ayrım noktalarından biri olarak kabul edilir. Bazen kaliteli tasarlanan web siteleri okunamaz halde olduğundan fazla rağbet görmez. Buna karşın daha az ve geç güncellenen bilgilere yer veren bir site, görsel tasarımı güçlü olduğu için yaptığı vurgularla ziyaretçi akınına uğrayabiliyor. İnternet ortamında kendini müşteriye, tüketiciye göstermek, iyi temsil etmek herkesin, her kuruluşun iyi bir web sitesine sahip olması şart.

Web tasarımı alanındaki özgünlük ve kalite, çoğunlukla yeniliklere ayak uydurmaya ve kreatif çalışma ilkelerinin oturmasına bağlıdır.  HTML 5 ve CSS 3 gibi farklı trendlerin sitenize uygulanması, şüphesiz trafik artışını ve müşteri sadakatini etkileyecek, bu da aynı sektörde rekabet ettiğiniz web sitelerinden çok daha önde yer alabilmenizi sağlayabilecektir.

Web sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir şekilde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok daha hızlı ulaşabiliyor. Tanıtım aracı olarak kullanılmasının yanısıra web tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleri... Firmalar, ürünlerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış işlemlerini yapabiliyor.

İYİ TASARLANMIŞ BİR WEB SAYFASI SİZE NE KAZANDIRIR?

Web tasarımı yaptırmak ve sonucunda başarıya ulaşmak oldukça önemli. Sanal dünyada yerini almayanların sektörünün gerisinde kaldığı düşünülürse ilk olarak kurumsal vitrinlerinizin oluşturulmasında yarar var. Başarılı bir web tasarım hizmeti ile:

   *Firmaların aynı şehirde bulunduğu müşteri ile ayrı kıtada bulunduğu müşteriye yakınlığı eşit seviyeye gelecek, coğrafi uzaklığın bir önemi kalmayacaktır.

    *Web Tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacaktır.

    *Firmalar web tasarımı yaptırarak yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.

   *Basılı materyal şeklinde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü yaşayabileceklerdir.

    *7/24 açık olması sayesinde e-ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir.

    *E-Ticaret çözümleri ile satış rakamları yukarılara çekilecektir.

    *Arama motorlarında bulunabilecek ve müşteri kazanabileceklerdir.

    *Google’da birinci sayfada çıkarak sektör rekabetine ortak olabilecekler.

    *Güven aşılayacaklar.

    *Satış ve pazarlama gelirleri artacak.

    *Profesyonellik göstergesi olarak algılanır.

    *Başarıya giden yolda anahtar olur.


ANKARA'DA WEB TASARIMI

Yazımızdan da anlaşıldığı üzere web tasarımı daha çok şirketlerle, bir ürün ya da hizmet sunan işletmeler, kurumlarla ilgili. Elbette kişilerin de kişisel web siteleri var, ancak burada incelememize konu olan kişiler değil. İşletmeler bazında da öne çıkan, ekonomik potansiyeli yüksek illerde yer alan işletmeler. Buradaki kuruluşlar, doğal olarak daha çok ihtiyaç duyar web sitesine. Örneğin, başkent Ankara... Ankara, ülkenin başkenti olmakla birlikte ekonomik bakımdan da da giderek ağırlığını hissettiren bir kent. Ankara'da web tasarımı da bu nedenden dolayı daha fazla önem kazanmış durumda.

Bize Takip Edin

Bizi daha yakın tanıyarak yaptığımız işlerin neler olduğunu daha iyi görebilirsiniz. .

Sosyal Medya Hesaplarımız:

    

Bize Ulaşın

Aşık veysel Mah 316 Sk Mamak/ANKARA
  info (@) aslanozgul.com
  0542 621 4530
  Türkiye