BACKLİNK NEDİR?

Backlink Nedir?

Bir siteden başka bir siteye verilen bağlantıya backlink denir. Backlink, bir web sayfasının arama motorlarında yükselmesine yardımcı olur.

Backlink

Arama motoru sıralamalarında daha yukarı sıralarda çıkması için önemli faktörlerden birisidir. Backlinkler alınan sitelerin kalitesi ve backlink verdiğiniz siteyle alakalı olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Backlink aldığınız web site sayısının artması yani çok fazla web sitesi tarafından backlink verilmesi link verilen web sitesinin popüler olduğunu ve ilgili backlink analizine göre de kalitesini belirlemede önemli bir kriterdir. Link veren web site sayısının artması yani çok fazla web sitesi tarafından backlink verilmesi link verilen web sitesinin popüler olduğunu ve ilgili backlink analizine göre de kalitesini belirlemede önemli bir kriterdir. Buradan da anlaşılacağı gibi backlink SEO için önemli bir yere sahiptir.

 Backlink kaynaklarınızı oluştururken dikkat etmeniz gerekenler;

SEO NEDİR?

SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin ilk harflerinden oluşmuştur. Türkçesi “arama motoru optimizasyonu” dur. Dijital pazarlamanın en önemlilerinden bir tanesidir.

SEO Nedir? Arama motorlarının kendi algoritmalarına göre web sayfalarını daha fazla tanıyabilmesi ve daha kolay tarayabilmesi için yapılan teknik işlemleri bütününe verilen isimdir.

Arama motorları genelde sitelerin teknik kısımlarını inceleyerek onları uygunluğuna göre sıralamaya koyar tabiki bunlarıda yaparken kaliteyi artırmak için sürekli algoritmalar geliştirir. Sitenizin Arama motarlarında ön sayfaya çıkarmak için sizin sürekli algoritmalara uyum sağlayarak ve arama motorlarının istediklerini vererek sitenizi ön sıralara taşımanız gerekir. SEO optimizasyonu sabır ve çalışma isteyen bir iştir. Acele etmeden ve organik yollarya yapmak gerekmektedir. Bu yanlış yapıldığı taktirde siteniz google, Yandex veya diğer arama motorlarında ceza alabilir ve belkide birdaha hiç google'da çıkamayabilirsiniz. Lütfen SEO yaptırırken Seo Uzmanı seçerken için dikkatli davranın.

SEO UZMANI KİMDİR?

SEO nedir? İyi SEO uzmanı kime denir?

SEO uzmanı, web sitelerinin sektörel sözcüklerde arama motorlarındaki pozisyonlarını iyileştirerek daha fazla görünür olmasını ve böylece ziyaretçi sayısının arttırılmasını sağlayan kişilere deniliyor. Arama motorları derken, bunun öncelikle Google olduğunu da belirtelim. Peki iyi SEO uzmanı kimdir ? Bulunması gereken nitelikler nedir... Sizler için derledik...

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization), arama motorlarının web sayfalarını daha kolay taramasına imkan veren teknik düzenlemelere deniyor. İngilizce kısaltması "SEO" (Search Engine Optimization) olarak ifade ediliyor. Bunun yanısıra arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik yani matematiksel bir yapı kullanıyor. Bu nedenle web geliştiricileri; yazdıkları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluşturmak zorunda.

Bize Takip Edin

Bizi daha yakın tanıyarak yaptığımız işlerin neler olduğunu daha iyi görebilirsiniz. .

Sosyal Medya Hesaplarımız:

    

Bize Ulaşın

Aşık veysel Mah 316 Sk Mamak/ANKARA
  info (@) aslanozgul.com
  0542 621 4530
  Türkiye