En İyi Resim Sıkıştırma (Boyutu Küçültme) Sitesi

panda-tinypng

Genel olarak webmaster gibi şahsiyetlerin daha çok ragbet edeceği bir site olan .TinyPNG. Resim optimasyonu konusunda harika iş çıkarmakta. Mesela 100 kb’lık bir logo vs’yi yarı yarıya hatta %75 lere kadar kadar boyutunu küçültmekte ayrıca transparan olarak küçltmekte buda onu popüler yapan en iyi özelliklerinden biri olsa gerek. Yahoo’nun resim sıkıştırma ve optimizasyon aracı Smush.it ne ayak peki.

Daha önceleri birçok kişi Smush.it’i tercih ederken şimdilerde transparan sıkıştırmalara olanak tanıyan ve resim’i daha ufak boyutlarla görüntü kaybı yaşatmadan sunan TinyPNG akın etmekte.

Siteye Git

Web Tasarım

Web Tasarımının Önemi

Web Sayfası: Sanal Ortamdaki Vitrininiz

Çağ öyle hızlı değişiyor ki... İnternetle birlikte bu hız katlanıyor giderek. Bazı değişimleri takip etmek başlı başına bir sorun. İnternet devrimiyle birlikte web tasarımı da kişilerin, şirketlerin hayatına çoktan girmiş durumda. Bugün hemen bütün şirketlerin sanal alemde “dükkanları” var. Tam da bu noktada “nasıl bir web tasarımı...” diye bir soru geliyor aklımıza. Bu yazımızda işin inceliklerini inceleyeceğiz.

Bir işletmenin kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere   ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı deniyor. Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalar web sayfalarını, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan bütün de internet sitesini oluşturur.

Web Tasarım Uzmanı

WEB TASARIMI AMA NASIL?

Sanal ortamda görsel özgünlük ve göze hitap etmek, siteler arasında en önemli ayrım noktalarından biri olarak kabul edilir. Bazen kaliteli tasarlanan web siteleri okunamaz halde olduğundan fazla rağbet görmez. Buna karşın daha az ve geç güncellenen bilgilere yer veren bir site, görsel tasarımı güçlü olduğu için yaptığı vurgularla ziyaretçi akınına uğrayabiliyor. İnternet ortamında kendini müşteriye, tüketiciye göstermek, iyi temsil etmek herkesin, her kuruluşun iyi bir web sitesine sahip olması şart.

Kurumsal Web Tasarım Nedir ?

KURUMSAL WEB TASARIM

Web tasarım nedir, hatırlayalım.

Kişi ya da bir kuruluşu temsil eden, internet üzerinde çalışan bir web alanı sayesinde 7/24 aktif halde bulunan iletişim ve tanıtım aracına web sitesi denir. Bu web sitesinin hazırlanması sırasında kullanılan resim, yazı, logo, kurumsal ya da şahıs kimliğini içeren tüm metaryellerin yerleştirilmesi ve ziyaretçinin göreceği her görselin hazırlandığı süreçte yapılan işlemlere web tasarım denilmektedir.

Kişisel sitelerde kişinin hakkında özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğraflar yer alırken kurumsal web tasarım ise şirketler hakkında bilgi, fotoğraflar, üretilen ya da teknik servis verilen ürünlerin hakkında teknik özellikler, fiyat, kısa bilgi vs. verilmektedir.

Bize Takip Edin

Bizi daha yakın tanıyarak yaptığımız işlerin neler olduğunu daha iyi görebilirsiniz. .

Sosyal Medya Hesaplarımız:

    

Bize Ulaşın

Aşık veysel Mah 316 Sk Mamak/ANKARA
  info (@) aslanozgul.com
  0542 621 4530
  Türkiye